Tekemistä koko perheelle!

Syysloma lähestyy, ja Hutungissa on luvassa monipuolista tekemistä kaikenikäisille!

Monipuoliset liikuntamahdollisuudet – kuten kiipeily, keilailu ja erilaiset pelit – tekevät Hutungista paikan, jossa yhdistyvät hauskuus, liike ja yhteinen aika. Sateinen kelikään ei haittaa, sillä sisäliikuntakeskuksessa on aina hyvä tunnelma ja tekemistä kaikenikäisille.

VK 42 Asiakaspalvelumme on avoinna joka päivä klo 11.00 alkaen – eli tekemään pääsee vaikka heti aamupäivästä!

Lasten kiipeilykerho on siirretty tiistaille klo 13.00 ja nuorten kiipeilykerho klo 14.00, hinta 8€/lapsi.

Ohjelmistoon on lisätty kaikille avoin kiipeilykokeilu torstaina klo 13.30–15.00, hinta 12€/osallistuja.
Tämä on loistava tilaisuus tulla kokeilemaan seinäkiipeilyä koko perheen voimin – ei ennakkoilmoittautumista, tule rohkeasti mukaan!

Syysloman hohtokeilailua opiskelijahintaan!
Keskiviikkona klo 17.00–20.00 saat hohtokeilailun 26 €/rata/h (norm. 30€/rata/h)– loistava tapa viettää hauska ilta yhdessä perheen tai kavereiden kanssa.

Mailapelit – hauskaa yhdessäoloa koko perheelle!
Mailapelit, kuten sulkapallo, pingis ja pickleball, ovat loistava tapa liikkua yhdessä perheenä. Ne sopivat kaikenikäisille, sillä pelin tempoa ja sääntöjä voi helposti mukauttaa osallistujien taitotason mukaan.

Mailapeleissä yhdistyvät liike, nauru ja yhdessä tekeminen – lapset saavat purkaa energiaa ja kehittyä motoriikassa, kun taas aikuiset saavat mukavan liikuntatuokion ilman suorituspaineita. Lisäksi ne ovat sosiaalisia ja helposti saavutettavia lajeja – meiltä vuokraat myös mailat ja pallot, mukaan vain avoin mieli!

Lämpimästi tervetuloa liikkumaan, leikkimään ja nauttimaan syyslomasta Hutungiin!
Ajanvaraus verkon kautta tai soittamalla asiakaspalveluumme 0300 472 388.